Grozījumi likumā "Par namīpašumu denacionalizāciju Latvijas Republikā"

4. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-17

Papildināt likumu ar jaunu

6.1 pantu šādā redakcijā:

"6.1 pants. Ja bijušais

īpašnieks vai viņa mantinieki sešu mēnešu laikā pēc tam, kad

pilsētas dome vai rajona padome ir pieņēmusi lēmumu par

namīpašuma atdošanu natūrā, nav to pārņēmuši vai ierakstījuši

zemesgrāmatā (izņemot gadījumus, kad namīpašums nav pārņemts

pašvaldības vainas dēļ), attiecīgā pašvaldība turpina namīpašumu

pārvaldīt un var tajā iemitināt jaunus īrniekus (nomniekus), kā

arī izdarīt namīpašuma uzturēšanai nepieciešamos remontus, un tai

ir tiesības prasīt izdevumu atlīdzību no personas, kurai

atjaunotas īpašuma tiesības."