Grozījumi likumā "Par namīpašumu denacionalizāciju Latvijas Republikā"

1. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-17

Izteikt 2. panta trešo daļu šādā redakcijā:

«Ja laikā no nacionalizācijas brīža līdz 1991. gada 30.

oktobrim namīpašums ir pārbūvēts tādā mērā, ka lielāko tā

substances dalu (vairāk par 65 procentiem) veido vēlākā laika

izbūve, un patlaban namīpašums visā pilnībā tiek izmantots valsts

vai sabiedriskajām vajadzībām, tas nav atdodams natūrā, bet

bijušajam īpašniekam izmaksājama kompensācija naudā, pamatojoties

uz īpašuma novērtējumu pirms 1940. gada 17. jūnija. Lēmumu par

kompensācijas izmaksu divu mēnešu laikā pēc tam, kad pilsētas

dome vai rajona padome pieņēmusi lēmumu par atteikumu atdot

namīpašumu natūrā, pēc ieinteresētās ministrijas vai pašvaldības

priekšlikuma pieņem Ministru kabinets. Ja Ministru kabinets

nepieņem lēmumu par kompensācijas izmaksu, namīpašums atdodams

natūrā šajā likumā noteiktajā kārtībā.»