Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju"

4. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-17

Izteikt 18.pantu šādā

redakcijā:

"(1) Ikvienu neapdzīvojamo telpu, par kuras lietošanu

noslēgts neapdzīvojamās telpas nomas līgums (turpmāk - iznomātā

neapdzīvojamā telpa), piedāvā privatizēt šīs telpas

nomniekam.

(2) Neapdzīvojamās telpas nomnieks var privatizēt iznomāto

neapdzīvojamo telpu, ja:

1) līdz likuma "Par valsts un

pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" spēkā stāšanās

dienai saskaņā ar pašvaldības domes (padomes) lēmumu ir noslēgts

attiecīgās neapdzīvojamās telpas nomas līgums;

2) privatizācijas pieteikuma

iesniegšanas brīdī pilnībā nomaksāta neapdzīvojamās telpas nomas

maksa un maksa par komunālajiem pakalpojumiem;

3) pienācīgi izpildītas citas

neapdzīvojamās telpas nomas līgumā paredzētās saistības;

4) nomaksāti nodokļi.

(3) Neapdzīvojamās telpas, kuras

nomnieks atsakās privatizēt vai nav tiesīgs privatizēt vai par

kuru lietošanu nav noslēgts nomas līgums, publiski piedāvā

privatizēt atklātā izsolē, kurā vispirms piedalās fiziskās un

juridiskās personas, kam ir īpašuma kompensācijas

sertifikāti.

(4) Ja neviena persona, kurai ir

īpašuma kompensācijas sertifikāti, nav pieteikusies privatizēt šā

panta trešajā daļā minēto neapdzīvojamo telpu, atklātā izsolē

piedalās tās fiziskās un juridiskās personas -jebkura veida

privatizācijas sertifikātu īpašnieces, kuras ir pieteikušās uz šo

izsoli."