Grozījumi Ministru kabineta 2002. gada 22. janvāra noteikumos Nr. 34 "Noteikumi par piesārņojošo vielu emisiju ūdenī"

17. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Izteikt 23. punktu šādā redakcijā:

"23. Dienests atļauj tiešu emisiju pazemes ūdeņos, ja

emisijas dēļ nepasliktinās pazemes ūdeņu kvalitāte, operators ir

veicis iepriekšēju izpēti, saņēmis atļauju piesārņojuma

novadīšanai un saskaņā ar zemes dzīļu izmantošanu regulējošajiem

normatīvajiem aktiem saņēmis zemes dzīļu izmantošanas licenci

šādām darbībām:

23.1. ievadīt enerģijas ieguvei izmantotos termālos ūdeņus

atpakaļ tajā pašā horizontā, no kura tie iegūti;

23.2. ievadīt ūdeni, kas satur ogļūdeņražu izpētē un ieguvē

radušās vielas, tādās ģeoloģiskās struktūrās, no kurām izsūknēti

ogļūdeņraži vai citas vielas, vai tādās ģeoloģiskās struktūrās,

kuras dabīgu apstākļu dēļ nav un nebūs izmantojamas citiem

nolūkiem, ja ievadītais ūdens satur tikai tādas vielas, kas

radušās iepriekš minētās darbībās;

23.3. ievadīt atpakaļ pazemes ūdens horizontos no karjeriem

vai inženierbūvju būvniecības vai uzturēšanas vajadzībām

atsūknētos pazemes ūdeņus;

23.4. ievadīt dabasgāzi vai sašķidrināto naftas produktu gāzi

glabāšanai ģeoloģiskās struktūrās, kuras dabīgu apstākļu dēļ nav

un nebūs izmantojamas citiem nolūkiem;

23.5. ievadīt dabasgāzi vai sašķidrināto naftas produktu gāzi

glabāšanai citu veidu ģeoloģiskajās struktūrās, ja īpaši

nepieciešams nodrošināt gāzes krājumus un ievadīšana notiek tādā

veidā, kas novērš pieņemošo pazemes ūdeņu kvalitātes

pasliktināšanos tagad vai nākotnē;

23.6. ievadīt nelielu vielu daudzumu pazemes ūdeņu kompleksos

zinātniskās pētniecības nolūkos, lai raksturotu vai aizsargātu

pazemes ūdeņus vai veiktu to sanāciju, ja netiek ievadīts vairāk

vielu, nekā attiecīgajam nolūkam nepieciešams."