Grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 30. augusta noteikumos Nr. 685 "Rezidentu sadales un rezidentūras finansēšanas noteikumi"

32. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Ja persona pēc rezidentūras beigšanas nepilda šo

noteikumu 28. punktā minētos nosacījumus (izņemot gadījumus,

ja vienošanās tiek izbeigta no personas neatkarīgu iemeslu dēļ),

ir izslēgta no studējošo saraksta nesekmības dēļ vai pārtrauc

apmācību rezidentūrā no augstskolas neatkarīgu iemeslu dēļ,

Veselības ministrija pieņem lēmumu par rezidenta apmācībai

izlietoto valsts budžeta līdzekļu atmaksu.";

1.11. papildināt noteikumus ar 39.1,

39.2 un 39.3 punktu šādā redakcijā:

"39.1 Veselības ministrija, izvērtējot

iepriekšējā gada otrā pusgada pārskatu (faktiskos finansējuma

atlikumus un faktiski apmācīto rezidentu skaitu otrajā pusgadā),

var palielināt augstskolas mēneša finansējuma apmēru un attiecīgi

veikt ieturējumu no citas augstskolas mēneša finansējuma,

nemainot kopējo šo noteikumu 9. punktā minēto līgumu

kopsummu, ja kādai augstskolai pēc galīgo norēķinu veikšanas par

iepriekšējo gadu ir izveidojies finansējuma deficīts, bet citai -

finansējuma pārpalikums.

39.2 Veselības ministrija, izvērtējot kārtējā

gada pirmā pusgada pārskatu (faktiskos finansējuma atlikumus un

faktiski apmācīto rezidentu skaitu pirmajā pusgadā), var veikt

grozījumus šo noteikumu 9. punktā minētajos līgumos,

pārdalot finansējumu starp augstskolām pēc faktiski apmācāmo

rezidentu skaita un šim mērķim nepieciešamajiem līdzekļiem

atbilstoši kārtējā gada pirmā pusgada rezultātiem. Grozījumi šo

noteikumu 9. punktā minētajos līgumos tiek veikti uz

attiecīgā gada 1. septembri.

39.3 Ja atbilstoši informācijai, ko otrā

pusgada pārskatos par rezidentu apmācībai piešķirto finanšu

līdzekļu izlietojumu sniegušas šo noteikumu

11.5. apakšpunktā minētās ārstniecības iestādes, ar kurām

tiek slēgts līgums par rezidentu apmācību (izņemot Veselības

ministrijas padotībā esošās budžeta iestādes, ar kurām tiek

slēgts sadarbības līgums par rezidentu apmācību), tām uz gada

noslēgumu kontā ir palicis neizmantots finansējums, kas bija

paredzēts rezidentu apmācībai:

39.3 1. finansējums paliek ārstniecības

iestādes kontā kā avansa maksājums nākamā gada rezidentu

apmācības finansēšanai, ja ar šo ārstniecības iestādi noslēgtais

līgums par rezidentu apmācību nākamajā gadā turpinās;

39.3 2. ārstniecības iestāde mēneša laikā pēc

ārstniecības iestāžu otrā pusgada pārskata iesniegšanas par

rezidentu apmācībai piešķirto finanšu līdzekļu izlietojumu

neizmantoto finansējumu atskaita atpakaļ augstskolas kontā, ja ar

šo ārstniecības iestādi līgums par rezidentu apmācību nākamajā

gadā netiek slēgts.";

1.12. izteikt 41., 42. un 43. punktu šādā

redakcijā:

"41. Persona, kura uzsākusi rezidentūras studijas

līdz 2011. gada 30. augustam, pēc rezidentūras

beigšanas turpmākos trīs gadus strādā Latvijas Republikas

teritorijā ārstniecības iestādē, kura ir noslēgusi līgumu ar

Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātu veselības

aprūpes pakalpojumu sniegšanu vai kura veselības aprūpes

pakalpojumus sniedz ārpus Rīgas. Ja persona nepilda šajā punktā

minētās prasības, nesekmīgi apgūst apmācības programmu vai

pārtrauc apmācību rezidentūrā no augstskolas neatkarīgu iemeslu

dēļ, tā atmaksā saņemtos valsts budžeta līdzekļus saskaņā ar

augstskolas un attiecīgās personas noslēgtā līguma nosacījumiem.

Veselības ministrija pieņem lēmumu par rezidenta apmācībai

izlietoto valsts budžeta līdzekļu atmaksu. Maksājumus veic katru

mēnesi, gada laikā atmaksājot ne mazāk kā piekto daļu no kopējās

rezidenta apmācībai izlietoto valsts budžeta līdzekļu summas. Pēc

maksājuma saņemšanas Veselības ministrija atmaksātos valsts

budžeta līdzekļus ieskaita valsts budžeta ieņēmumos.