Grozījumi Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 23. septembra saistošajos noteikumos Nr. 19 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Siguldas novadā"

1. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Projekta nepieciešamības

pamatojums

Siguldas novada pašvaldības dome 2021. gada 23. septembrī

pieņēma saistošos noteikumus Nr. 19 "Par nekustamā

īpašuma nodokļa piemērošanu Siguldas novadā" (turpmāk

- saistošie noteikumi).

No minēto saistošo noteikumu 11. punkta un likuma

"Par nekustamā īpašuma nodokli" 3. panta

1.6 daļu izriet, ka ar nekustamā īpašuma nodokļa

likmi trīs procentu apmērā tiks apliktas tikai tādas būves,

kuras būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais

kopējais būvdarbu veikšanas ilgums un kurām nav derīga

būvatļauja. Nodokļu likme piemērojama no 2022. gada 1.

oktobra, kas savukārt izriet no Būvniecības likuma Pārejas

noteikumu 10.1 punkta.

Siguldas novada iedzīvotāji (būvju īpašnieki) ir

informējuši, ka ir problēmas ar Valsts zemes dienesta

kapacitāti, nodrošinot būvju pieņemšanu ekspluatācijā

(jāņem vērā, ka noteiktie ierobežojumi pakalpojumu

saņemšanai klātienē 2020. un 2021. gadā saistībā ar

Covid-19 izplatības ierobežošanu, varēja radīt situāciju,

ka būves pieņemšana ekspluatācijā ir aizkavējusies un būves

īpašnieks nevarēja ietekmēt to). Līdz ar to var rasties

situācijas, kad būvatļaujai ir beidzies derīguma termiņš,

tajā pašā laikā būves īpašniekam ir jau uzsākts būves

nodošanas ekspluatācijā process, bet vēl nav pabeigts.

Ņemot vērā, ka būvatļaujas termiņa pagarināšanai un

būves nodošanai ekspluatācijā nepieciešama Valsts zemes

dienesta sagatavota Būves vai telpu grupas kadastrālās

uzmērīšanas lieta un lielā iesniegumu apjoma dēļ Valsts

zemes dienests pakalpojumu šobrīd savlaicīgi (šobrīd

8 mēneši) nav spējīgs nodrošināt, tādējādi, lai

neradītu situāciju, ka Siguldas novada iedzīvotāji spiesti

maksāt paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli, Siguldas

novada pašvaldība atliek paaugstinātā nekustamā īpašuma

nodokļa piemērošanu uz laiku līdz 2024. gada

30. septembrim, lai dotu iespēju būvju īpašniekiem

dokumentu sakārtošanai.