Lēmums par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem 2010. gada 18. februārī

9. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Izmaksājamā algas summa

(neto alga)

345.80

345.80

-

Izziņa: Darba devēja

izdevumi

- mēneša alga

500.00

500.00

- algas nodoklis un VSAOI 9%

no gūtā labuma

-

32.66

Sakarā ar to lūdzam sniegt atbildi

uz šādu jautājumu:

Kas maksā algas nodokli 26% apmērā

un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas 9% apmērā par dienesta

automašīnu izmantošanu personīgām vajadzībām:

- darba ņēmējs no savas algas,

saņemot uz rokas mazāku naudas summu (neto alga), nekā viņš būtu

saņēmis gadījumā, ja nebūtu izmantojis dienesta automašīnu

personīgām vajadzībām;

- darba devējs no saviem

līdzekļiem, palielinot savus izdevumus, kas saistīti ar

darbinieku atalgojumu.

9.Saeimas deputāti: J.Urbanovičs,

V.Agešins, V.Orlovs,

I.Klementjevs, O.Deņisovs, I.Pimenovs, S.Mirskis,

Rīgā

2010.gada 10.februārī A.Vidavskis, M.Zemļinskis,

A.Holostovs

Par Valsts

kontroles konstatētajiem pārkāpumiem Finanšu ministrijā

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa

119.panta pirmo un trešo daļu iesniedzam Latvijas Republikas

Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim adresētu steidzamu

jautājumu.

Finanšu ministrijas nolikumā ir

paredzēts, ka, lai nodrošinātu funkciju izpildi, minis­trija

izveido, ievieš, koordinē, uztur un aktualizē vienotu valsts

budžeta finansētajās institūcijās strādājošo darba samaksas

uzskaites sistēmu.

Savukārt nesen, pēc Valsts

kontroles veiktās revīzijas, plašsaziņas līdzekļos ir

izskanējušas ziņas, ka Finanšu ministrijas vadība pretēji

valdības lēmumam kopš 2008.gada nogales ir palielinājusi

darbinieku skaitu, paaugstinot arī to atalgojumu. Turklāt

pamatojumā par amatalgas paaugstināšanu esot norādīts, ka

ietvertie papildu pienākumi sakrīt ar tiešajiem darba

pienākumiem. Publiskā telpā ir parādījusies informācija, ka

Finanšu ministrijā 2009.gada 1.oktobrī uz 1,8 darbiniekiem bija

viens vadītājs. Finanšu ministrijas mājas lapā, atšķirībā no

citām valsts iestādēm, līdz šim nav bijusi pieejama informācija

par budžeta izdevumu un nodarbināto skaita izmaiņām ministrijā

2009.gadā.

Valsts kontroles revīzijas

ziņojumā līdzās daudzu citu nepilnību uzskaitījumam norādīts, ka

Finanšu ministrija nav nodrošinājusi kvalitatīvu resursu

plānošanu, ES fondu administrēšanas funkciju izpildi un veicamo

funkciju izvērtējumu.

Jūsu valdības finanšu ministrs

Einars Repše, neievērojot valdības deklarācijā pausto gatavību

nodrošināt atklātību valdības, valsts pārvaldes un pašvaldību

darbā, atteicās žurnālistiem sniegt jebkādus komentārus par

Valsts kontroles konstatētajiem pārkāpumiem, tāpēc lūdzam sniegt

atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) Kāda ir Ministru kabineta

politika, lai nodrošinātu taisnīgu un efektīvu vienoto atalgojuma

sistēmu valsts pārvaldē?

2) Vai Ministru kabinets ir

informēts par FM rīcību atalgojuma jomā, kas un kā ir saskaņojis

atkāpes no vienotās darba samaksas sistēmas?

3) Vai un kā Finanšu ministrija

ievēro Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku

atlīdzības likumā noteikto mērķi panākt, ka valsts un pašvaldību

institūcijās amatpersonu (darbinieku) atlīdzības noteikšanā tiek

ievēroti līdzvērtīgi nosacījumi?

4) Vai un kāpēc MK rada

disproporcijas darba samaksā ierēdņiem, kas strādā FM un citās

ministrijās?

5) Kādi pasākumi tiks veikti, lai

novērstu Valsts kontroles norādītos pārkāpumus Finanšu

ministrijā?

6) Atbilstoši Jūsu 2009.gada

30.jūnijā paustajai nostājai, ka "ikvienas valsts iestādes

tēriņiem un izdevumu samazinājumiem ir jābūt pieejamiem ikvienam

Latvijas iedzīvotājam, kas šajā valstī maksā nodokļus", lūdzam

sniegt informāciju salīdzinošajās tabulās par ministriju budžeta

izdevumu un nodarbināto skaita izmaiņām kopš 2006.gada.

Jautājums ir steidzams, jo Valsts

kontroles revīzijas ziņojumā konstatēti būtiski pārkāpumi Finanšu

ministrijā, kas būtu nekavējoties jānovērš.

9.Saeimas deputāti: A.Bērziņš,

Dz.Jaundžeikars,

Rīgā 2010.gada 10.februārī

V.Aizbalts, O.Kastēns, I.Feldmane