Ministru kabineta sēdes protokols

17. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Atbalstīt Ekonomikas ministrijas priekšlikumu palielināt

valsts pamatbudžeta ieņēmumus no subsidētās enerģijas nodokļa

2014.gadā 24 000 000 latu apmērā, 2015.gadā 25 900 000 latu

apmērā un 2016.gadā 27 900 000 latu apmērā, no pievienotās

vērtības nodokļa 2014.gadā 5 000 000 latu apmērā, 2015. un

2016.gadā 6 700 000 latu apmērā katru gadu un no valsts akciju

sabiedrības "Latvenergo" maksājumiem par valsts

kapitāla izmantošanu (ieņēmumus no dividendēm) 2015.gadā 4 900

000 latu apmērā un 2016.gadā 8 400 000 latu apmērā, vienlaicīgi

palielinot Ekonomikas ministrijai dotāciju no vispārējiem

ieņēmumiem un izdevumus Elektroenerģijas lietotāju atbalsta fonda

darbībai un sociālo pabalstu elektroenerģijas izmaksu segšanai

2014.gadā - 23 286 970 latu apmērā, 2015.gadā - 37 182 970 latu

apmērā, 2016.gadā - 43 082 970 latu apmērā un ēku

energoefektivitātes uzlabošanas pārejas risinājumam 2014.gadā 4

212 826 latu apmērā. Noteikt, ka līdzekļi plānojami atsevišķā

budžeta apakšprogrammā (29.02.00 "Elektroenerģijas lietotāju

atbalsts"). Ekonomikas ministrijai sagatavot un līdz

2013.gada 11.septembrim iesniegt Ministru kabinetā nepieciešamos

likumprojektus, lai nodrošinātu subsidētās enerģijas nodokļa

ieviešanu un Elektroenerģijas lietotāju atbalsta fonda

darbību.