3. pants
Ja attiecīgo
Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-06-24
zemesgabalu nav pieprasījuši bijušie zemes īpašnieki vai viņu
mantinieki vai ja bijušie zemes īpašnieki vai viņu mantinieki par
to pieprasījuši kompensāciju vai saņēmuši līdzvērtīgu zemi citā
vietā, Latvijas pilsoņi, kuri dzīvojamo ēku īpašumā vai augļu
dārzu ar apbūves tiesībām lietošanā ieguvuši pēc 1992.gada
20.jūnija, ir tiesīgi zemi iegūt īpašumā par maksu atbilstoši
zemesgabala kadastrālajai vērtībai platībā, kāda nosakāma
atbilstoši likuma "Par zemes reformu Latvijas Republikas
pilsētās" 12.pantam, šādā kārtībā:
1) Latvijas pilsoņi - pirmās
šķiras mantinieki un pārdzīvojušie laulātie, kuri šajā pantā
minētās tiesības ieguvuši mantojuma ceļā, kā arī bērni, mazbērni
un laulātie, kuri minētās tiesības ieguvuši kā dāvinājumu, zemi
ir tiesīgi iegūt īpašumā, maksājot privatizācijas sertifikātos
vai latos (pēc zemes izpircēja izvēles);
2) Latvijas pilsoņi, izņemot šā
panta 1.punktā minētās personas, kuri šajā pantā minētās tiesības
ieguvuši mantojuma ceļā vai kā dāvinājumu, vai cita darījuma
rezultātā, zemi ir tiesīgi iegūt īpašumā, maksājot īpašuma
kompensācijas sertifikātos vai latos (pēc zemes izpircēja
izvēles).