Par instrukcijas "Par vēlēšanu iecirkņa komisijas darbību Saeimas vēlēšanās" apstiprināšanu

38. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Atgriezušies no izbraukuma,

iecirkņa komisijas locekļi nodod vēlēšanu kasti, kuras spraugu

komisijas priekšsēdētājs komisijas klātbūtnē nekavējoties

aizzīmogo, balsotāju sarakstus, neizmantotās un sabojātās

vēlēšanu aploksnes un vēlēšanu zīmes. Ziņas par balsošanai

vēlētāju atrašanās vietā pāri palikušajām, tai skaitā

sabojātajām, vēlēšanu aploksnēm ierakstāmas vēlēšanu gaitas

protokolā.

Ja vēlētāja iesniegums reģistrēts

pieteikumu žurnālā balsošanai vēlētāju atrašanās vietā, bet

vēlētājs nav nobalsojis, tas atzīmējams vēlēšanu gaitas

protokolā, norādot, kādu iemeslu dēļ balsošana nav notikusi

(vēlētājs neatrodas mājās, jau nobalsojis iecirknī u.tml.).