3. pants
Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-17
OLAF
ģenerāldirektora vizīte Latvijā
Šī gada 6. un 7.maijā Rīgā notika
OLAF biroja vadītāja H.F.Brunera kunga un biroja darbinieku
vizīte. Vizītes mērķis bija sniegt plašāku informāciju par OLAF
darbību, kā arī identificēt tās institūcijas, kuras varētu būt
OLAF sadarbības partneri Latvijā.
6.maijā tika organizēts seminārs
par OLAF darbības pamatprincipiem, to sadarbību ar dalībvalstīm,
lai nodrošinātu Eiropas Kopienas finansu interešu aizsardzību, kā
arī cīņai ar starptautiski organizētu noziedzību, krāpšanu un
citām nelikumībām. Seminārā piedalījās pārstāvji no Valsts
ieņēmumu dienesta, Valsts policijas, Ģenerālprokuratūras, Valsts
kontroles, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības
ministrijas, Satiksmes ministrijas, Finansu ministrijas,
Iepirkumu uzraudzības biroja, kā arī citu institūciju
pārstāvji.
7.maijā OLAF delegācija tikās ar
Finansu ministru G.Bērziņu, Ekonomikas policijas priekšnieku
V.Briedi, Kriminālpolicijas priekšnieku V.Pumpuru, Valsts
kontrolieri R.Černaju, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektoru
A.Sončiku, Ģenerālprokuroru J.Maizīti, Noziedzības un korupcijas
novēršanas sekretariāta vadītāju R.Kalniņu un Finansu ministrijas
Valsts sekretāres vietnieci - Nacionālo atbildīgo amatpersonu
I.Sudrabu.
Pēc tikšanās biroja vadītājs
atzīmēja, ka Latvijā ir izstrādāta likumdošana krāpšanas
apkarošanas jomā, tomēr ir nepieciešamas turpmākas vizītes, lai
pārliecinātos, ka šīs likumdošanas normas tiek ieviestas un
efektīvi strādā.
Tika atzīmēts, ka Latvijā ir
vairākas institūcijas, kuras varētu būt OLAF biroja sadarbības
partneri, tomēr Latvijas valdībai ir jānozīmē viena institūcija,
kura būs atbildīga par dažādu sadarbības partneru koordināciju,
kā arī ir nepieciešams izveidot savstarpējās darbības
koordinācijas mehānismu.
Finansu ministrija apņēmās
sagatavot priekšlikumus par centrālā kontaktpunkta sadarbībai ar
OLAF izveidi iesniegšanai Ministru kabinetā.