Par maksas par publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu pārvadājumiem 2009.gadam noteikšanu

11. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Lai izzinātu ieinteresēto

personu viedokļus, Komisija 2008.gada 13.novembrī rīkoja

apspriedi par infrastruktūras maksas 2009.gadam projektu.

Priekšlikumus un viedokļus izteica pārvaldītāja valsts AS

"Latvijas dzelzceļš", AS "Pasažieru vilciens", SIA "Gulbenes -

Alūksnes bānītis", SIA "LDZ Cargo" AS "Baltijas Ekspresis", AS

"Baltijas tranzīta serviss", Satiksmes ministrijas, valsts SIA

"Autotransporta direkcija", Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes

nozares arodbiedrības, biedrības "Latvijas Tranzīta biznesa

asociācija" un biedrības "Baltijas asociācijas - Transports un

loģistika" pārstāvji.

Apspriedes dalībnieki piekrita

tam, ka ir palielinājušās publiskās lietošanas dzelzceļa

infrastruktūras uzturēšanas izmaksas, daļa apspriedes dalībnieku

uzskatīja, ka aprēķinātais infrastruktūras maksas 2009.gadam

projekts ir pamatots, tomēr daļa pauda uzskatu, ka, ņemot vērā

pārvaldītāja finanšu rādītājus un ekonomisko situāciju valstī,

infrastruktūras maksa būtu jāsaglabā esošas infrastruktūras

maksas līmenī.

AS "Baltijas Ekspresis" un

biedrības "Latvijas tranzīta biznesa asociācija" pārstāvji

apspriedē izteiktos viedokļus Komisijā iesniedza rakstiski (AS

"Baltijas Ekspresis" 2008.gada 11.novembra vēstule Nr.1-1/455 un

biedrības "Latvijas Tranzīta biznesa asociācija" 2008.gada

12.novembra vēstule Nr.4/1-158).