Par Meža ministrijas darbinieku dienesta ieročiem

1. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-17

Meža ministrijas virsmežziņiem, mežziņiem un mežsargiem

(tālāk tekstā - «meža dienesta darbinieki») ir tiesības dienesta

pienākumu pildīšanas laikā nēsāt un lietot dienesta gludstobru un

vītņstobru šaujamieročus.

Meža dienesta darbiniekiem šīs tiesības tiek piešķirtas ar

meža ministra pavēli pēc tam, kad speciāla Meža ministrijas

komisija ir pārbaudījusi, kā attiecīgie darbinieki zina

šaujamieroču nēsāšanas, lietošanas un glabāšanas noteikumus un kā

apguvuši šaujamieroču lietošanas praktiskās iemaņas, un pēc tam,

kad ir pārbaudīts šo darbinieku veselības stāvoklis. Atļauja

nēsāt un lietot šaujamieročus netiek izsniegta tiem meža dienesta

darbiniekiem, kuriem ir nosliece uz alkoholisku dzērienu

lietošanu vai kuri izdarījuši sabiedriskās kārtības

pārkāpumus.

Vītņstobru šaujamieroču nēsāšanas atļaujas tiek izsniegtas

Iekšlietu ministrijas noteiktajā kārtībā.