Par namīpašumu denacionalizācijas kārtību Latvijas Republikā

2. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-17

Pieteikuma

iesniegšana

2.1. Pamats jautājuma par namīpašuma denacionalizāciju

izskatīšanai ir bijušo īpašnieku vai viņu mantinieku, kā arī viņu

pārstāvju (tālāk tekstā - «pieteikuma iesniedzējs»)

pieteikums.

2.2. Pieteikums līdz 1994. gada 31. decembrim jāiesniedz

rajona, pilsētas vai Rīgas pilsētas rajona (priekšpilsētas)

Tautas deputātu padomes izpildinstitūcijai pēc namīpašuma

atrašanās vietas. Pieteikums atzīstams par iesniegtu arī tad, ja

nav pievienoti visi nepieciešamie dokumenti.

2.3. Pieteikumā jānorāda namīpašuma atrašanās vieta (norādot

pašreizējo un kādreizējo adresi), namīpašuma sastāvs, ziņas par

īpašnieku un, ja iespējams, jānorāda, kad un uz kāda dokumenta

pamata namīpašums nacionalizēts.

2.4. Pieteikumam par namīpašuma denacionalizāciju jāpievieno

īpašumtiesības apliecinošs dokuments vai Valsts vēstures arhīva

izziņa par īpašumtiesībām namīpašuma nacionalizācijas brīdī.

Ja pieteikumu iesnieguši mantinieki, minētajiem dokumentiem

jāpievieno arī dokumenti, kas apliecina īpašnieka miršanas faktu

(miršanas apliecība vai izziņa, ka īpašnieks kritis karā vai

gājis bojā represijās), un citi dokumenti, kuri dod pamatu atzīt

tiesības uz mantojumu (dzimšanas apliecība, laulības apliecība,

testaments un citi dokumenti).