Par Pieteikumu pieņemšanu no nacionalizēto un citādi nelikumīgi atņemto nekustamo īpašumu (uzņēmumu un citu īpašuma objektu) īpašniekiem - fiziskajām personām

3. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-17

Noteikt, ka pieteikumi iesniedzami līdz 1992. gada 20.

jūlijam pilsētu vai, ja īpašuma objekti atrodas lauku apvidū,

rajonu Tautas deputātu padomju valdēm (izpildkomitejām) vai

Latvijas Republikas diplomātiskajām iestādēm un konsulātiem.

Pieteikumā jānorāda, kādā veidā bijušais īpašnieks - fiziskā

persona - vai viņa mantinieki vēlas atjaunot savas īpašuma

tiesības:

- atgūstot savu īpašumu;

- saņemot kompensāciju valsts vērtspapīros, kas segti ar

nekustamu īpašumu.

Pieteikumā bijušais īpašnieks - fiziskā persona - vai viņa

mantinieki var izteikt vēlēšanos izpirkt visu īpašuma objektu, ja

valsts vai pašvaldības pēc nacionalizācijas vai citādas

nelikumīgas atņemšanas ir izdarījušas ieguldījumu tajā.

Mantinieku pieteikumam jāpievieno radniecību vai mantošanas

tiesības apliecinoši dokumenti.