12. pants
Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18
Ikviena atkritumu radītāja un valdītāja pienākums ir:
12.1. piedalīties Pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanā, noslēdzot līgumu par sadzīves atkritumu, tajā skaitā arī par dalīti vāktu, savākšanu un pārvadāšanu ar atkritumu apsaimniekotāju, izņemot gadījumu, ja dzīvokļa īpašuma īpašnieks noslēdzis līgumu ar daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas apsaimniekotāju par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārvaldīšanu, kas iekļauj arī sadzīves atkritumu, tajā skaitā dalīti vāktu, apsaimniekošanu;
12.2. savākt un sašķirot savus radītos sadzīves atkritumus un nogādāt tos nekustamā īpašuma īpašnieka, tiesiskā valdītāja vai tā apsaimniekotāja norādītāja vietā un ievietot tos atbilstošā atkritumu konteinerā;
12.3. nešķirotus sadzīves atkritumus, dalīti vāktus bioloģiskos atkritumus un dalīti vāktu izlietoto iepakojumu ievietot tikai tiem paredzētajos atkritumu konteineros, kas saskaņā ar noslēgto līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju ir paredzēta konkrētā nekustamā īpašuma apkalpošanai.
13
(Grozīts ar Mārupes novada domes 26.02.2025. saistošajiem noteikumiem Nr. 8/2025)