Par tiesvedības izbeigšanu lietā Nr.2011-10-01

1. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Tiesnešu atlīdzība līdz 2011. gada 1. janvārim bija

noteikta likumā "Par tiesu varu". Likums noteica, ka

amatalga rajona (pilsētas) tiesas tiesnesim aprēķināma, ņemot

vērā valstī strādājošo vidējo mēneša bruto darba samaksu un

piemērojot tai koeficientu 4,5. Attiecīgi augstāka līmeņa tiesu

tiesnešiem likums paredzēja augstāku atalgojumu. Saskaņā ar

likuma "Par tiesu varu" 119. pantu tiesneša darba

samaksa ietvēra mēneša amatalgu, piemaksu par kvalifikācijas

klasi un prēmijas.

Prokuroru atlīdzība līdz 2011. gada 1. janvārim bija noteikta

Prokuratūras likumā. Prokurora darba samaksa ietvēra mēneša

amatalgu, piemaksas un prēmijas. Amatalgas lielums bija atkarīgs

no ieņemamā amata, un to aprēķināja procentuāli no tiesnešu

amatalgas.

2. 2009. gada 16. jūnijā Saeima pieņēma likumu

"Grozījumi likumā "Par tiesu varu"", ar kuru

tiesnešu un zemesgrāmatu nodaļu tiesnešu atlīdzību līdz 2010.

gada 31. decembrim noteica 85 procentu apmērā. Savukārt 2009.

gada 1. decembrī Saeima pieņēma likumu "Grozījumi likumā

"Par tiesu varu"", kas paredzēja no 2010. gada 1.

janvāra līdz 2011. gada 31. decembrim tiesnešu un zemesgrāmatu

nodaļu tiesnešu atlīdzību 73 procentu apmērā.