Par tiesvedības izbeigšanu lietā Nr.2011-10-01

5. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Saeima 2010. gada beigās izstrādāja jaunu tiesnešu

un prokuroru atlīdzības sistēmu, kas paredz tiesneša amatalgu

aprēķināt, pielīdzinot to valsts tiešās pārvaldes iestādes

juridiskās struktūrvienības vadītāja mēnešalgas maksimālajam

apmēram (12. mēnešalgu grupa). Dažādu līmeņu tiesu tiesnešiem

noteikts atšķirīgs atalgojums, likumā ietverot koeficientus no

1,1 līdz 2,62. Piemaksa par kvalifikācijas klasi ir no 7 līdz 35

procentiem no mēneša amatalgas. Jaunā atlīdzības sistēma tika

ieviesta, izstrādājot un 2010. gada 16. decembrī pieņemot

grozījumus vairākos likumos - likumā "Par tiesu varu",

Prokuratūras likumā, Satversmes tiesas likumā un Valsts un

pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības

likumā (turpmāk - Atlīdzības likums).