Par tiesvedības izbeigšanu lietā Nr.2011-12-01

11. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

No

Tiesībsarga pieteikuma izriet, ka 2010. gada 13. novembrī

Tiesībsargs nosūtījis Saeimai vēstuli, kurā aicinājis likumdevēju

novērst tiesiskās vienlīdzības principa pārkāpumus attiecībā uz

vecuma pensijas saņēmējiem, kuri iepriekš ir saņēmuši

invaliditātes pensiju Černobiļas AES avārijas seku radītā

kaitējuma apmērā. Tomēr Saeima uz minēto vēstuli neesot

atbildējusi, kā arī neesot uzsākusi normatīvo aktu grozījumu

nepieciešamības izvērtēšanu (sk. Tiesībsarga pieteikumu lietas

materiālu 4. lpp.). Arī no lietas materiālos esošajiem

dokumentiem neizriet, ka Saeima būtu vērtējusi Tiesībsarga

iesniegtos priekšlikumus.

Kā Satversmes tiesa jau ir norādījusi spriedumā lietā Nr.

2010-44-01, nebūtu pieļaujama tāda prakse, ka Saeimas komisija

pēc būtības nevērtē Tiesībsarga sagatavotos ieteikumus,

aizbildinoties ar to neatbilstību formāliem kritērijiem.

Tādējādi, vēl jo vairāk nebūtu pieļaujama tāda prakse, ka Saeima

ignorē un atstāj bez izskatīšanas Tiesībsarga ierosinājumus.

Līdz ar to Saeimai, saņemot

Tiesībsarga priekšlikumus par nepieciešamību izdarīt grozījumus

normatīvajos tiesību aktos, šādi grozījumi ir jāizvērtē pēc

būtības vai arī jāsniedz argumentēts viedoklis, kādēļ tas netiek

darīts.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Satversmes tiesas likuma

29. panta pirmās daļas 6. punktu, Satversmes tiesa

nolēma:

izbeigt tiesvedību lietā Nr. 2011-12-01 "Par Černobiļas

atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku un

Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušo personu

sociālās aizsardzības likuma pārejas noteikumu 1. punkta

atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 91. pantam", kas

ierosināta pēc Latvijas Republikas tiesībsarga pieteikuma.

Lēmums nav pārsūdzams.

Tiesas sēdes priekšsēdētājs

G.Kūtris