38. pants
Lai īstenotu Ministru kabineta noteikto kārtību, kādā
enerģijas lietotāji apgādājami ar enerģiju pēc valsts
enerģētiskās krīzes izsludināšanas, katrs sadales sistēmas
operators izveido sistēmu, ar kuras palīdzību var veikt slodzes
atslēgšanu, ierobežošanu un atjaunošanu un kuru pēc pārvades
sistēmas operatora pieprasījuma var izmantot, rodoties ilgstošiem
elektroapgādes traucējumiem vai jaudas pārvades ierobežojumiem.
Minētās sistēmas izveides principus sadales sistēmas operators
saskaņo ar pārvades sistēmas operatoru.
3.2.
Elektroenerģijas sistēmas drošuma prasības