Grozījumi likumā "Par piesārņojumu"

53. pants
Siltumnīcefekta gāzu

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

emisiju un oglekļa dioksīda piesaistes uzraudzība un kontrole, kā

arī ziņošana

(1) Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

saskaņā ar Regulu Nr. 525/2013 un Konvencijas līgumslēdzēju pušu,

Kioto protokola un Parīzes nolīguma līgumslēdzēju pušu

pieņemtajiem lēmumiem, sadarbojoties ar attiecīgajām nozaru

ministrijām, institūcijām un komersantiem:

1) veic siltumnīcefekta gāzu emisiju un oglekļa dioksīda

piesaistes monitoringu šā likuma 2. un 4.pielikumā minētajām

darbībām;

2) sagatavo un iesniedz Eiropas Komisijai un Konvencijas

sekretariātam periodiskus ziņojumus par siltumnīcefekta gāzu

emisijām un oglekļa dioksīda piesaisti;

3) sagatavo un iesniedz Eiropas Komisijai vai Konvencijas

sekretariātam citus Regulā Nr. 525/2013 noteiktos datus,

informāciju un ziņojumus.

(2) Ministru kabinets:

1) nosaka kārtību, kādā tiek izveidota un uzturēta

siltumnīcefekta gāzu inventarizācijas un prognožu sagatavošanas

nacionālā sistēma;

2) nosaka metodiku, pēc kuras veicams vienots siltumnīcefekta

gāzu emisiju aprēķins, novērtējot pasākumu un projektu ietekmi uz

klimata pārmaiņām (izņemot šā likuma 53.panta pirmajā daļā

minētajai siltumnīcefekta gāzu emisiju uzraudzībai un šā likuma

45.panta pirmajā daļā minētajam operatora vai gaisa kuģa

operatora emisiju apjoma monitoringam).