Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju"

50. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-17

Privatizētā objekta īpašnieka pienākumi

(1) Privatizētā objekta īpašnieka

(turpmāk arī - dzīvokļa īpašnieks) pienākums ir:

1) ievērot pirkuma līguma vai

vienošanās nosacījumus;

2) piedalīties daudzdzīvokļu mājas

kopīgā pārvaldīšanā un apsaimniekošanā, apvienojoties ar citiem

mājas īpašniekiem dzīvokļu īpašnieku sabiedrībā vai slēdzot

līgumu par kopīpašuma pārvaldīšanu un apsaimniekošanu, ievērojot

spēkā esošos normatīvos aktus;

3) slēgt zemes nomas līgumu vai

pilnvarot dzīvojamās mājas pārvaldītāju un apsaimniekotāju slēgt

zemes nomas līgumu ar tā zemes gabala īpašnieku - fizisko vai

juridisko personu, uz kura atrodas privatizētais objekts;

4) ievērot privatizētā objekta

līdzšinējā valdītāja noslēgtos nomas vai īres līgumus un to

termiņus, izņemot likumā paredzētos gadījumus.

(2) Līdz brīdim, kad dzīvokļu

īpašnieku sabiedrība vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu

pilnvarota persona ar nodošanas-pieņemšanas aktu pārņem

dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesības, dzīvokļa, mākslinieka

darbnīcas un neapdzīvojamās telpas īpašniekam maksu par

dzīvojamās mājas uzturēšanu un apsaimniekošanu nosaka, ievērojot

Ministru kabineta noteikumus par dzīvokļa īres maksas

aprēķināšanas kārtību, un tā nedrīkst pārsniegt īres maksas

apmērus attiecīgajā mājā.

(3) Valsts dzīvojamās mājas

valdītāja vai pašvaldības pienākums ir pārvaldīt un apsaimniekot

dzīvojamo māju līdz dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesību

nodošanai dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai vai ar dzīvokļu

īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarotai personai.