Par Latvijas Republikas pievienošanos Hāgas 1970.gada 18.marta konvencijai par pierādījumu pieprasīšanu ārvalstīs civilajos un komerciālajos jautājumos un Hāgas 1965.gada 15.novembra konvencijai par tiesas un ārpustiesas dokumentu izmantošanu civilajos un komerciālajos jautājumos

6. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-17

Valsts Centrālajai institūcijai,

kam ir adresēts dokuments, vai jebkurai citai institūcijai, kas

var tikt izveidota šim nolūkam, ir jāsastāda apliecība saskaņā

ar šai Konvencijai pievienoto paraugu.

Apliecībā ir jābūt

apstiprinājumam par to, ka dokuments ticis izmantots, un šajā

apliecībā jāuzrāda arī izmantošanas metode, vieta, datums un

persona, kam dokuments ticis nosūtīts. Ja dokuments nav

izmantots, apliecībā ir jānorāda iemesli, kas ir aizkavējuši to

izmantot.

Ja apliecību nav izdevusi

Centrālā institūcija vai tiesas institūcija, tad iesniedzējs

var prasīt, lai to apstiprina viena no šīm institūcijām.

Apliecība jānosūta tieši

iesniedzējam.