Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes atbalsta aģentūras mītnes līgumu

11. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Aģentūras drošība

1. Aģentūra ir atbildīga par drošību un kārtības uzturēšanu

savās telpās. Aģentūra ir atbildīga arī par Eiropas Savienības

tiesību aktu ievērošanu atbilstoši Protokolam un šim līgumam.

2. Aģentūra veic jebkādus pasākumus, ko tā uzskata par

atbilstošiem, un jo īpaši pieņem iekšējos noteikumus, lai

izpildītu savus pienākumus, kas attiecas uz drošību un kārtības

uzturēšanu Aģentūras telpās. Aģentūra ikvienai personai, ko tā

uzskata par nevēlamu, var atteikt piekļuvi savām ēkām vai citām

telpām vai izraidīt no tām.

3. Aģentūra var norīkot apsardzi un nolīgt miesassargus, lai

aizsargātu savas telpas, personālu un apmeklētājus. Tas, vai

apsardze vai arī miesassargi drīkst nēsāt šaujamieročus, ietilpst

uzņēmējas dalībvalsts tiesību aktu piemērošanas jomā, un tam ir

jāsaņem iepriekšēja atļauja no uzņēmējas dalībvalsts

policijas.

4. Neviens uzņēmējas dalībvalsts iestāžu ierēdnis neieiet

Aģentūras telpās bez Aģentūras direktora vai viņa pilnvarota

pārstāvja iepriekšējas atļaujas. Pieņem, ka šāda atļauja ir

saņemta ugunsgrēka vai citu tādu katastrofu gadījumā, kas var

apdraudēt sabiedrības veselību un drošību.

5. Pēc direktora pieprasījuma uzņēmējas dalībvalsts valdība

veic jebkādus efektīvus un atbilstošus pasākumus, lai uzturētu un

atjaunotu kārtību un drošību telpās un to tiešā tuvumā, kā arī

Aģentūrai nodrošina atbilstošu aizsardzību, vienlaikus garantējot

brīvu piekļuvi Aģentūras pilnvarotajām personām.

6. Attiecīgās uzņēmējas dalībvalsts iestādes un Aģentūra

informē viena otru par visiem jautājumiem, kas skar Aģentūras,

tās personāla, apmeklētāju, ēku un citu telpu drošību. Tās norīko

personas, kas ir atbildīgas par šādas sadarbības izveidi un

uzturēšanu, un paziņo viena otrai šo personu vārdus un

funkcijas.