Par tiesvedības izbeigšanu lietā Nr.2012-10-01

1. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Latvijas Republikas Saeima (turpmāk - Saeima)

2005. gada 2. jūnijā pieņēma Valsts pārvaldes iestāžu

nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likumu (turpmāk -

Atlīdzināšanas likums), kas stājās spēkā 2005. gada

1. jūlijā.

Atlīdzināšanas likuma 17. pants līdz 2012. gada

31. oktobrim bija izteikts šādā redakcijā:

"Privātpersona iesniedz iesniegumu par zaudējuma

atlīdzinājumu gada laikā no dienas, kad tā uzzināja vai tai

vajadzēja uzzināt par zaudējumu, bet ne vēlāk kā piecu gadu laikā

no iestādes prettiesiskā administratīvā akta spēkā stāšanās vai

prettiesiskas faktiskās rīcības veikšanas dienas" (turpmāk -

apstrīdētā norma).

Saeima 2012. gada 18. oktobrī pieņēma likumu

"Grozījumi Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu

atlīdzināšanas likumā", ar kuru Atlīdzināšanas likuma

17. pantu papildināja ar otro daļu, kas nosaka: "Ja

privātpersona nokavējusi šā panta pirmajā daļā minētos termiņus,

iestāde, tiesa vai tiesnesis tos var atjaunot pēc šīs

privātpersonas motivēta lūguma, ja nokavēšanas iemeslu atzīst par

attaisnojamu." Grozījumi stājās spēkā 2012. gada

1. novembrī.