15. pants
Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18
Atrašanās brīvības atņemšanas iestādē un soda
izciešanas režīms ir saistīts ar personas tiesību ierobežojumiem.
Ja notiesātais pārkāpj soda izciešanas režīmu, viņam piemērotajam
sodam, tostarp uzliktajiem papildu ierobežojumiem, ir jābūt
tādiem, lai šis notiesātais pēc disciplinārsoda izciešanas
atkārtoti nepārkāptu soda izciešanas režīmu.
Pēc Satversmes tiesas ieskata, tiesību ierobežojums, kas
ietver aizliegumu nosūtīt vēstules privātpersonām, ir piemērots
leģitīmā mērķa sasniegšanai. Minētais aizliegums liek
notiesātajam izprast savas rīcības nepareizību un vairs nepārkāpt
soda izciešanas režīmu. Arī Saeima ir norādījusi, ka, ievietojot
notiesāto soda vai disciplinārajā izolatorā, ir loģiski un
saprotami ierobežot viņa komunikāciju ar privātpersonām.
Tādējādi aizliegums nosūtīt vēstules
privātpersonām ir piemērots leģitīmā mērķa sasniegšanai.