Par lietas izpētes izbeigšanu

10. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-17

Latvijas valsts elektrosakaru

inspekcija 10.01.2003. vēstulē Nr. 3-15/0060 norāda, ka tā

saskaņā ar normatīvajiem aktiem nekad nav regulējusi un arī tagad

neregulē uzņēmējdarbību telekomunikāciju jomā. Ar regulēšanu

kabeļtelevīzijas jomā nodarbojās Satiksmes ministrijas Sakaru

departaments. Šī regulēšana notika ar Televīzijas kebeļtīklu

koncepciju (apstiprināta ar Satiksmes ministrijas 21.07.1997.

rīkojumu Nr.71), kuras 3.4. punktā bija teikts: "Vienā teritorijā pēc

pašvaldības ieteikuma var darboties Satiksmes ministrijas

noteikts skaits operatoru un ne vairāk kā viens vietējais

televīzijas kabeļtīkls (...)". Taču tā kā reāli uz 1997.gada

jūliju vienā teritorijā jau strādāja vairāki kabeļtīkli, tad īsti

šis koncepcijas punkts nedarbojās. No minētā Konkurences padome

secina, ka valstī 1997.gadā ir bijusi pieņemta koncepcija, kura

noteica jautājumu par operatoru un kabeļtelevīzijas tīklu skaitu

(daudzumu) noteiktā teritorijā. Iespējams, šī dokumenta

pieņemšana daļēji varēja arī izraisīt tirgus sadalīšanas prakses

izveidošanos starp kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzējiem.

Tomēr Konkurences padomes viedoklis ir, ka, lai gan

uzņēmējsabiedrības, iespējams, vadījās pēc šīs koncepcijas, tomēr

šādas koncepcijas pieņemšana, pēc Konkurences padomes domām,

nevar būt par attaisnojumu aizliegtu vienošanos noslēgšanai starp

uzņēmējsabiedrībām.