Par tiesvedības izbeigšanu lietā Nr.2009-06-01

4. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Konstitucionālā sūdzība

veidota kā subsidiārs (papildu) tiesību aizsardzības mehānisms,

jo Satversmes tiesas likuma 19.2 panta otrā daļa

paredz, ka persona konstitucionālo sūdzību tiesīga iesniegt tikai

tad, "ja ir izmantotas visas iespējas aizstāvēt minētās tiesības

ar vispārējiem tiesību aizsardzības līdzekļiem (sūdzība augstākai

institūcijai vai augstākai amatpersonai, sūdzība vai prasības

pieteikums vispārējās jurisdikcijas tiesai u.c.) vai arī tādu

nav". Turklāt minētā 19.2 panta sestās daļas

2.punkts noteic, ka konstitucionālajā sūdzībā jāpamato, ka ir

izmantoti visi vispārējie tiesību aizsardzības līdzekļi vai arī

tādu nav.