Par tiesvedības izbeigšanu

6. pants

Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18

Satversmes tiesas

likuma 19.2 panta pirmā daļa noteic: "Konstitucionālo

sūdzību (pieteikumu) Satversmes tiesai var iesniegt ikviena

persona, kura uzskata, ka tai Satversmē noteiktās pamattiesības

aizskar tiesību norma, kas neatbilst augstāka juridiska spēka

tiesību normai." No šīs normas nepārprotami izriet nosacījums, ka

persona var vērsties Satversmes tiesā tikai un vienīgi tādos

gadījumos, kad pastāv tieša saikne starp šīs personas tiesību

aizskārumu un apstrīdēto tiesību normu.

Satversmes tiesas kolēģija, lemjot

par lietas ierosināšanu gadījumā, kad pastāv šaubas par konkrēta

aizskāruma esamību, tās tulko par labu lietas ierosināšanai.

Tādējādi

neskaidro procesuālo jautājumu Satversmes tiesa līdz galam izlemj

lietas sagatavošanas un izskatīšanas gaitā.