6. pants
Spēkā · redakcija pārbaudīta 2026-05-18
Satversmes tiesas
likuma 19.2 panta pirmā daļa noteic: "Konstitucionālo
sūdzību (pieteikumu) Satversmes tiesai var iesniegt ikviena
persona, kura uzskata, ka tai Satversmē noteiktās pamattiesības
aizskar tiesību norma, kas neatbilst augstāka juridiska spēka
tiesību normai." No šīs normas nepārprotami izriet nosacījums, ka
persona var vērsties Satversmes tiesā tikai un vienīgi tādos
gadījumos, kad pastāv tieša saikne starp šīs personas tiesību
aizskārumu un apstrīdēto tiesību normu.
Satversmes tiesas kolēģija, lemjot
par lietas ierosināšanu gadījumā, kad pastāv šaubas par konkrēta
aizskāruma esamību, tās tulko par labu lietas ierosināšanai.
Tādējādi
neskaidro procesuālo jautājumu Satversmes tiesa līdz galam izlemj
lietas sagatavošanas un izskatīšanas gaitā.